Home

Regula 4306, najlepsze kompaktowe urządzenie do kryminalistyki typu „all-in-one”.

Regula z dumą służy jako partner technologiczny dla wszystkich typów ekspertów kryminalistyki, umożliwiając im natychmiastowe wykrywanie fałszywych i podrobionych dokumentów. Dlatego ponad 80 jednostek straży granicznej na całym świecie korzysta z rozwiązań Regula.

Aby uczynić weryfikację wysokiej jakości wygodniejszą i dostępną dla szerszego grona odbiorców, Regula wypuściła Regula 4306 , jak dotąd najbardziej zaawansowany kompaktowy komparator wideospektralny.

Największy w rodzinie

W rdzeniu 4306 znajdziesz te same możliwości na poziomie flagowca, które zapewnia 4308 , ale w niewielkich rozmiarach. Jest przeznaczony dla zespołów, które potrzebują potężnego narzędzia wielofunkcyjnego, które nie zajmuje zbyt dużo miejsca i jest wygodne w użyciu bezpośrednio na miejscu. Każde biurko wyposażone w Regula 4306 staje się laboratorium kryminalistycznym.

4306 jest ideowym następcą linii instrumentów eksperckich Regula.

Wzięliśmy pod uwagę wymagania ekspertów z całego świata i opracowaliśmy urządzenie zbliżone funkcjonalnością do laboratorium eksperckiego, ale w miniaturowej formie. W tej chwili Regula 4306 posiada optymalny zestaw funkcji do zaawansowanej analizy dokumentów wszystkich powszechnie występujących formatów dokumentów.

Artsiom strynkevich, główny projektant urządzeń eksperckich

Odtworzenie chronologii dodawania elementów
graficznych i tekstowych

Regula 4306 pozwala na wykonanie rekonstrukcji 3D reliefu powierzchni. Mając dookoła źródła światła, urządzenie oświetla badany obiekt i tworzy jego model 3D do dalszych manipulacji. Możesz obracać i obserwować go pod różnymi kątami, aby wykonać różne zadania eksperckie.

  • Przeanalizuj topografię powierzchni i przecinające się linie. Na przykład można wykryć, gdzie pióro wygładziło strukturę tonera i określić dokładną sekwencję pociągnięć, analizując odciśnięte ślady pozostawione przez przybory do pisania.
  • Zmierz wysokość na skali reliefu. Paleta kolorystyczna elewacji pozwala zobrazować powierzchnię i położenie elementów reliefu, a skala pomiarów identyfikuje ich wymiary.
  • Zbadaj zarówno elementy pisane, jak i drukowane. Ta funkcja doskonale sprawdza się przy analizie chronologii aplikacji tekstu pisanego odręcznie, podpisów, pieczątek, tekstu i elementów drukowanych laserowo lub kombinacji wszystkiego na raz.

Istnieją również ustawienia, które pozwalają wybrać źródła światła białego i podczerwonego z różnych stron, aby dokładnie przyjrzeć się elementom, które Cię interesują. Szczegółowy model 3D skutecznie ułatwia analizę kryminalistyczną i pomaga uzyskać szybkie i dokładne wyniki.

Praca z modelami 3D umożliwia dokładną identyfikację sekwencji uderzeń

Weryfikacja autentyczności za pomocą analizy hiperspektralnej

Regula 4306 wyposażona jest w moduł analizy hiperspektralnej, który pozwala zbadać charakterystykę spektralną zastosowanych barwników. Jest to niezastąpione narzędzie do sprawdzania banknotów i dokumentów zabezpieczonych drukowanych atramentami metamerycznymi, które wyglądają inaczej w określonych warunkach oświetleniowych, takich jak światło podczerwone. Pomaga również ekspertom skutecznie sprawdzać dokumenty pod kątem uzupełnień i zmian.

Moduł analizy hiperspektralnej 4306 zapewnia najwyższej klasy system optyczny. Wytwarza światło w zakresie długości fal 254–1020 nm z krokiem do 1 nm. Przed przeprowadzeniem analizy obiektu możesz dostosować zakres i określić niezbędny rozmiar kroku. Rezultatem jest seria zdjęć wykonanych przy różnych długościach fal w całym zakresie, dzięki czemu można zobaczyć, jak obiekt wygląda w różnych warunkach.

Kiedy pewne obszary przykuwają twoją uwagę lub chcesz porównać charakterystykę widmową dwóch obiektów, możesz użyć spektrogramu. Po prostu wybierz obszar, a wbudowane oprogramowanie kryminalistyczne Regula Forensic Studio utworzy spektrogram konkretnego barwnika dla całego zakresu przy różnych długościach fal.

Moduł analizy hiperspektralnej sprawia, że ​​znajdowanie dodatków i zmian jest dziecinnie proste

Badanie dokumentów wielkogabarytowych

Za pomocą Regula 4306 możesz przeanalizować dowolny dokument, czy to dowód osobisty, książeczkę rachunkową wielkości cegły, czy też niestandardowy obraz.

Dzięki bocznym klipsom możliwe jest poszerzenie przestrzeni wewnętrznej i zbadanie przedmiotów wielkoformatowych. W przypadku grubych przedmiotów możliwe jest wyjęcie dolnej platformy, aby zrobić miejsce na grube przedmioty oraz uzyskać rozszerzone pole widzenia — 265 x 199 mm — i wygodnie umieścić przedmiot w środku. Arkusze A4 i mniejsze przedmioty można badać bez dodatkowych manipulacji.

Dłuższa żywotność dzięki diodom LED

Wewnątrz 4306 znajdują się wyłącznie źródła światła LED. Diody LED zapewniają niezmiennie dobrą jakość światła, zużywają o 75% mniej energii i – co najważniejsze – nie wymagają wymiany przez cały okres eksploatacji urządzenia.
Dzięki temu oszczędzasz zarówno koszty wymiany, jak i konserwacji, a urządzenie jest zawsze sprawne i gotowe do pracy, kiedy Ty jesteś.

4306 to pierwszy komparator firmy Regula wyposażony wyłącznie w diody LED

Jest więcej

Aby zapewnić maksymalne korzyści z inwestycji, Regula zbudowała kompleksowy ekosystem kryminalistyczny wokół swoich urządzeń.

  • Profesjonalne oprogramowanie kryminalistyczne. Każde urządzenie kryminalistyczne Regula jest dostarczane z Regula Forensic Studio, oprogramowaniem służącym do efektywnego pozyskiwania, przetwarzania i analizowania danych wizualnych.
  • IRS (informacyjny system odniesienia). Istnieje sześć zestawów danych wyspecjalizowanych w określonych przypadkach użycia, takich jak dokumenty samochodowe lub czeki walutowe. Alternatywnie możesz skorzystać z Secure Documents Ultimate , najbardziej wszechstronnego IRS, który zawiera ponad 11 000 dokładnych szablonów referencyjnych.
  • Warsztaty z kryminalistyki. W razie potrzeby eksperci Regula chętnie przeprowadzą szkolenia . Twój zespół zdobędzie praktyczne umiejętności w zakresie uwierzytelniania i weryfikacji dokumentów i banknotów oraz nabierze pewności w korzystaniu z RFS, IRS i urządzeń kryminalistycznych.

Przy wszystkich wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem, przed którymi stoimy w dzisiejszych czasach, Regula dokłada wszelkich starań, aby jej produkty zapewniały skuteczne, nowoczesne rozwiązania. Potężna, ale kompaktowa Regula 4306 wraz z profesjonalnym oprogramowaniem, obszerną bazą danych szablonów dokumentów i warsztatami eksperckimi zamienia się w jedno centrum dla wszystkich rodzajów wyzwań związanych z weryfikacją i uwierzytelnianiem.

Podobne artykuły

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do
eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Newsletter

Subskrybuj nasz Newsletter i bądź na bieżąco!

Otrzymuj informacje o nowościach technologicznych i aktualnościach, nowych wpisach, produktach, usługach ze świata obronności, bezpieczeństwa, kryminalistyki

Arrow Long Kontakt z nami

Napisz do nas